Naujas bibliotekos iššūkis „Skaitymo olimpiada 2023“

Mėgsti sportuoti, sunkumus kilnoti, o gal esi nepavejamas ir nepralenkiamas? Ne, tai visai ne sporto reklama, tai naujas gimnazijos bibliotekos iššūkis, mėgstantiems skaityti.
Šiame iššūkyje jūsų laukia net 9 „sporto šakos“, kurios paskatins pasirinkti vis kitokius skaitymo žanrus, galbūt pajudinti net tą knygą, kurios šiaip net į rankas neimtumėt.
Taigi, kas jūsų laukia:
Apsiaukite bėgimo batelius – SPRINTAS, trumpa istorija, kurią perskaitysite greitai ir su malonumu. Nespėsite apsidaryti ir štai jau laukia TRIATLONO užduotis – griebiate mėgstamo autoriaus trilogiją ir pirmyn. O gal jums patinka SUNKUMŲ KILNOJIMAS – knygos, kurios turi daugiau nei 350 puslapių. Juk rimtam skaitytojui tai niekų darbas. O pakilnoję sunkumus bėgame prie kitos rungties ŠAUDYMAS IŠ LANKO – kaip tikri kupidonai čiumpate meilės romaną. Užvertę paskutinį meilės romano puslapį – lekiate balnoti žirgų, nes jau laukia JOJIMAS. Šios užduoties metu skaitote apie žirgus. Įveikę visas jojimo kliūtis, pažaboję užsispyrusius žirgus, užtaisote ginklus, nes jau laukia kita olimpinė užduotis – ŠAUDYMAS. Griebiate nuo lentynos knygą apie karą, greitai perskaitote ir lekiate mankštintis į olimpinį baseiną. Pastebėjote, jau laukia kita sporto šaka – užduotis PLAUKIMAS – knyga susijusi su plaukimu arba vandeniu. Nepatinka vanduo? Puiku! Visada galima eiti žaisti GOLFO ir pasiimti knygą žaliu viršeliu. O gal esi visų sporto šakų didmeistris, knygas įveiki vienu prisėdimu ir nėra to ko neskaitytum? Vadinasi PENKIAKOVĖ kaip tik tau! Penkių skirtingų žanrų knygos jau laukia tavęs.
Kviečiame prisijungti prie iššūkio gimnazijos bibliotekoje ne tik mokinius, bet ir mokytojus. Dalyvaukime SKAITYMO OLIMPIADOJE kartu.

Istorijos mokytoja Veronika Gudaitė
Bibliotekininkė Daiva Čėsnienė