Olweus patyčių prevencijos programa

2011 metų birželio mėnesį gimnazijos bendruomenė sutartinai nusprendė prisidėti prie visoje Lietuvoje vykstančios patyčių prevencijos programos OLWEUS. Prasidėjus mokslo metams įsibėgėjo su šios programos įgyvendinimu susijusios veiklos.
Programos autorius – švedų mokslinimkas D. Olweus, kurio pavarde ir buvo pavadinta pasaulyje viena iš 12 efektyviausių laikoma programa. Šios programos esmė – išmokyti visą mokyklos personalą atpažinti, pastebėti patyčias ir tinkamai į jas reaguoti.
Gimnazijos instruktore buvo paskirta Šilalės Dariaus ir Girėno vidurinės mokyklos socialinė pedagogė Irena Noreikienė. Buvo sudarytas Olweus programos koordinacinis komitetas (OPPK) bei septynios mokymosi ir supervizijų grupelės (MSG), kurioms paskirta po du vadovus (MSGV). Programos koordinatore gimnazijoje direktorius paskyrė psichologę Kristiną Kalantaitę. Spalio 25 d. gimnazijoje vyko pirmieji mokymai skirti OPPK nariams ir MSG vadovams. Mokymų metu buvo supažindinta su pagrindinėmis programos idėjomis. Programa yra vykdoma trimis lygmenimis: individualiu, grupės ir gimnazijos. Kiti mokymai numatomi lapkričio 3 d.
Lapkričio 14-25 dienomis gimnazijoje numatoma atlikti 3-8 ir I-II gimnazijos klasių mokinių tyrimą, kurio tikslas – nustatyti pirminį patyčių lygį gimnazijoje. Programos įgyvendinimo pabaigoje planuojamas analogiškas tyrimas. Šių tyrimų duomenys padės įvertinti programos efektyvumą gimnazijoje.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021 balandžio 1

Paskelbta:

2021. Visos teisės saugomos.
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
Dariaus ir Girėno g. 35, Pajūrio mstl., 75289 Šilalės r
+370 449 74 035
rastine@pajuris.silale.lm.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190330034
Translate »