Comenius 1

COMENIUS I

„Comenius“ yra Europos Bendrijos „Socrates“ švietimo programos dalis. „Socrates“ programa buvo pradėta 1995 metais. Programos uždaviniai apima visą švietimo spektrą – nuo darželių iki įvairaus amžiaus suaugusiųjų mokyklų. Šių uždavinių siekiama aštuoniomis skirtingomis programomis, kurių viena yra „Socrates“.

„Comenius“ programa orientuota į mokyklinį ugdymą ir turi keturis bendrus tikslus:

1. Pakelti mokyklų švietimo lygį.

2. Įtvirtinti europinę dimensiją.

3. Skatinti kalbų mokymąsi.

4. Skatinti tarpkultūrinį sąmonėjimą.

„Comenius“ padalyta į tris dalis:

„Comenius 1“-mokyklų partnerystė

„Comenius 2“-mokyklų pedagoginio personalo rengimas

„Comenius 3“-Comenius tinklai.

„Comenius 1“ projektai pagrįsti įvairių šalių, dalyvaujančių „Socrates“ programoje, mokyklų partneryste. Šios šalys- tai ES valstybės narės, valstybės, pasirašiusios Europos ekonominės zonos sutartį su ES bei šalys, siekiančios narystės ES.

„Comenius 1“ projektai yra trijų tipų:

· mokyklų projektai,

· kalbų projektai,

· mokyklų tobulinimo projektai.

Mokyklų projektai skatina moksleivių ir mokytojų iš įvairių Europos valstybių bendradarbiavimą. Dalyviai gali susipažinti su kitomis šalimis, jų kultūra, mentalitetu ir gyvenimo būdu. Šių projektų esmė- skatinti moksleivius aktyviau dalyvauti visuose projekto etapuose- planuojant, įgyvendinant planus ir įvertinant veiklą. Projekto veikloje turėtų dalyvauti kuo daugiau moksleivių.

„Comenius 1“ projekte dalyvauja 15 tūkstančių mokyklų, 150 tūkstančių mokytojų bei darbuotojų ir 2 milijonai moksleivių visoje Europoje. Ir mokytojai, ir moksleiviai tiek privačioje, tiek profesinėje srityse įgyja naujų įgūdžių- išmoksta bendrauti ir atstovauti, priimti sprendimus, spręsti problemas ir valdyti konfliktus, realizuoti kūrybinius gebėjimus, dirbti komandoje ir laikytis solidarumo. Jie išmoksta naujų kalbų ir tobulina jau išmoktąsias. Asmeninis tobulėjimas ir pasiekimai stiprina motyvaciją ir teikia pasitenkinimą.

Mūsų, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio vidurinė mokykla, taip pat įsijungė į šį projektą. 2006 m. rugpjūčio pabaigoje gavome žinią iš Nacionalinės Socrates agentūros, kad mūsų, Pajūrio Stanislovo Biržiškio vidurinė mokykla, laimėjo teisę dalyvauti tarptautiniame Comenius 1 projekte. Tai buvo trečias kartas, kai mes bandėme laimę šiame konkurse. Pirmieji du buvo nesėkmingi.

Idėją dalyvauti tarptautiniame projektų konkurse pasiūlė mokyklos direktorius Juozas Žymančius, kuris subūrė komandą, o komandos vadove paskyrė reiklią ir atsakingą mokytoją Vidą Petkuvienę, kuri iš karto ėmėsi šios veiklos. Po dviejų nesėkmingų paraiškų teikimų, buvo nutarta dalyvauti tarptautiniame seminare Graikijoje. Ten mokytoja V. Petkuvienė surado partnerius iš Vokietijos, Danijos, Graikijos ir Norvegijos ir nutarta kokia tema bus šis trijų metų projektas. Jos pradėtą veiklą teko užbaigti mums.

2006 m. Rugsėjo 11 d. mokyklos direktorius Juozas Žymančius ir anglų kalbos mokytoja Rita Štėrienė, dalyvavo seminare Vilniuje, kur buvo aptarti projekto organizavimo ir vykdymo klausimai. Po seminaro visi vyko į šventę Europos aikštėje paminėti 500-ojo projekto. Ta proga pasveikinti visų dalyvių atvyko atstovas iš ES Socrates programos koordinavimo paramos fondo, koncertavo Vilniaus moksleiviai, į dangų buvo paleista 500 balionų.

Pirmasis, organizacinis, susitikimas įvyko 2006 m. spalio 6 – 12 dienomis Lipsi saloje Graikijoje. Ten įsikūrusi projekto mokykla- koordinatorė. Mūsų partneriais dar tapo mokyklos iš Danijos, Norvegijos ir Vokietijos. Bendras mūsų projektas vadinasi „Menas- visiems suprantama kalba, kuriant bendrus namus“. Būdami Graikijoje, suplanavome savo veiklą visiems metams, numatėme, kokius darbus turėsime atlikti.

Pirmieji darbai jau pradėti. Vyksta bendravimas tarp mokinių ir mokytojų. Laukiame kitų susitikimų, įvyksiančių visose mokyklose- partnerėse.

Susitikimas Norvegijoje
Susitikimas Vokietijoje
Susitikimas Danijoje
Susitikimas Lietuvoje
Paskutinis susitikimas Graikijoje

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021 balandžio 2

Paskelbta:

2021. Visos teisės saugomos.
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
Dariaus ir Girėno g. 35, Pajūrio mstl., 75289 Šilalės r
+370 449 74 035
rastine@pajuris.silale.lm.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190330034
Translate »