Piliečio žadintuvas

2011 – 2012 m. m. gimnazija dalyvauja projekte „Piliečio žadintuvas“, kurį organizuoja VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“. Jau įvyko du susitikimai su projekto organizatoriais: rugsėjo 22 dieną Šilalės švietimo centre projekto dalyviai turėjo galimybę stebėti VšĮ „Menų ir mokymų namų“ demonstruojamą Forumo teatro metodikos užsiėmimą bei paskaityti „gyvąsias knygas“ Gyvojoje bibliotekoje. Po šio susitikimo iš visos projekte dalyvaujančios 12 mokinių komandos buvo išrinkti 2 lyderiai, kurie viso projekto metu užsiims bendraamžių švietėjų veikla.

Susitikimas, įvykęs spalio 11 dieną, buvo skirtas išrinktiems bendraamžių švietėjams bei projekto vadovui. Susitikimo metu projekto dalyviai buvo apmokyti dirbti pagal Forumo teatro ir Bendraamžių švietėjų metodikas, gavo metodines priemones.

„Piliečio žadintuvas“ turi savo rubriką DELFI PILIETYJE (http://pilietis.delfi.lt/). Ten yra skelbiama aktuali informacija, kuri pasieks plačiąją visuomenę. Projekto dalyviai gali dalintis savo įspūdžiais, įgytais dalyvaujant projekto renginiuose, bei laimėti prizus.

Projekto įgyvendinimas gimnazijoje vyksta dviem dalimis. Kiekvieną savaitę vyksta vienas Forumo teatro užsiėmimas, kuriam vadovauja projekto vadovė gimnazijoje Kristina Kalantaitė. Taip pat vieną kartą į savaitę komanda renkasi pabendrauti su bendraamžių švietėjais, kuriais mūsų gimnazijoje yra Viktorija Gedgaudaitė Ibg ir Martynas Auškalnis IIag.. Užsiėmimų metu yra nagrinėjamos įvairios visuomenės socialinės problemos – skurdas, žalingi įpročiai, diskriminacija dėl negalios, rasizmas, lyčių stereotipai.

Planuojama gimnazijoje įrengti Forumo teatro dėžutę, į kurią mokiniai galės įmesti savo parašytas mintis – su kokiomis socialinėmis problemomis susiduria gimnazijoje. Tokiu būdu projekto dalyviai galės gvildenti aktualias gimnazijos problemas ir pasidalinti savo atradimais su gimnazijos bendruomene.

Paskutinį kartą atnaujinta: 2021 kovo 7

Paskelbta:

2021. Visos teisės saugomos.
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
Dariaus ir Girėno g. 35, Pajūrio mstl., 75289 Šilalės r
+370 449 74 035
rastine@pajuris.silale.lm.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190330034
Translate »