Susitikimas Norvegijoje

Šių metų spalio 2-7d. Pajūrio Stanislovo Biržiškio vidurinės mokyklos atstovai dalyvavo tarptautinio „Comenius“ projekto šalių susitikime, kuris vyko „Salhus“ mokykloje Bronoysundo mieste, Šiaurės Norvegijoje. Šiame projekte dalyvauja 5 valstybės: Lietuva, Danija, Norvegija, Vokietija bei Graikija. Gaila, bet tąkart į Norvegiją graikai atvykti negalėjo. Į Norvegiją vyko 9 Pajūrio Stanislovo Biržiškio vidurinės mokyklos atstovai: 4 mokytojai (J.Žymančius, R.Štėrienė, D.Rupšienė, I.Kozlovienė) ir 5 mokiniai (D.Tarvydaitė, D.Tarvydas, D.Pociūtė, K.Raudoniūtė, M.Petravičiūtė).
Kelionė buvo be galo įdomi. Ypač sužavėjo Švedijos bei Norvegijos kraštovaizdis, išsiskiriantis kalnais bei vingiuotais keliais. Į Bronoysundą vykome 2 dienas. Šis miestas ypatingas tuo, kad turi jūrų bei oro uostus, Bronoysundo Registrų centrą, kuris atlieka svarbų vaidmenį valstybės ekonomikoje.
Pirmąją dieną mus šiltai pasitiko Bronoysundo „Salhus“ mokyklos mokytojai. Mokiniai buvo apgyvendinti norvegų šeimose, o mokytojams buvo skirtas namas, kuriame jie gyveno visą savaitę.
Antrąją dieną susipažinome su kitų šalių atstovais, pamatėme mokyklą ir pradėjome darbą. Kiekviena diena buvo labai užimta. Mokiniai ir mokytojai buvo suskirstyti į grupes, kuriose aptarė, ką norėtų dirbti ateinančiais metais. Mūsų šių metų projekto užduotis – kartų santykiai visose penkiose šalyse. Visi labai aktyviai siūlė ir aptarinėjo idėjas, po to jas pristatinėjo kitoms grupėms.
Antrosios dienos vakarą mokytojai buvo pakviesti į norvegų mokytojos Ingerhildos namus vakarienės.
Trečiąją dieną visų šalių atstovai vyko į Bronoysundo Registrų centrą, o po to vėl kibo į darbą, tęsė vykdomą projektą. Vakare mokytojai vyko į Olos Martino ūkį, čia buvo rengiama iškyla. Jiems teko ragauti daug ir įvairaus maisto: virtų krabų, rūkytos banginio mėsos bei rūkytos ėriuko šoninės…
Kitą dieną, penktadienį, mokiniai vyko iškylauti į gamtą. Iškyla buvo gana įdomi, galėjome artimiau susipažinti su danais, vokiečiais ir norvegais. Mokytojai tuo tarpu apsilankė miesto mero namuose, kur buvo maloniai sutikti bei vaišinami. Įdomiausia tai, kad pas šį miesto merą dirba ir vienas lietuvis, su kuriuo, deja, tądien negalėjome susitikti.
Smagiausia buvo penktąją dieną, tuomet visi pristatėme darbus, kuriuos darėme visas šias dienas Norvegijoje. Po pristatymų vykome į Torgahateno kalną. Šis kalnas įžymus tuo, kad jo viduryje yra milžiniška skylė. Pasakojama daug legendų apie šios skylės atsiradimą. Torgahatenas – dažnai lankoma turistų vieta, todėl nepraleidome progos čia apsilankyti. Vėliau savanoriai galėjo kopti į kitą kalną. Iš lietuvių atstovų į kalną išdrįso kopti tik dvi: K.Raudoniūtė ir M.Petravičiūtė. Tos pačios dienos vakarą buvo „paskutinė vakarienė“. Visi šio projekto dalyviai ir tėvai, apgyvendinę pas save mokinius, sėdėjo prie bendro stalo ir valgė garsaus kulinaro ruoštus patiekalus: žuvies sriubą, troškintą banginio mėsą, o pabaigoje desertus. Vakaras buvo labai gražus, kiekvienos šalies atstovai parodė trumpas programas. V D.Tarvydas, šoko breiką, mergina iš Danijos padainavo dainą, o vokiečių ir norvegų mokiniai pagrojo gitara.
Buvo be galo sunku palikti šį kraštą, tačiau savi namai visuomet arčiau širdies, todėl išsiilgę namų grįžome į Lietuvą.
Ši kelionė davė mums daug patirties, pamatėme įdomią gamtą, susipažinome su naujais žmonėmis, tai buvo puiki praktika lavinant anglų kalbą. Gaila, kad į Norvegiją tąkart neatvyko graikai, tačiau kitais metais tikimės juos pamatyti Lietuvoje. Taigi belieka sulaukti kito rudens, kai į mūsų mokyklą atvyks norvegai, danai, vokiečiai ir graikai. Tikimės palikti jiems gerą įspūdį apie Lietuvą.

Paskelbta: Šeštadienis, 6 kovo, 2021

2021. Visos teisės saugomos.
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
Dariaus ir Girėno g. 35, Pajūrio mstl., 75289 Šilalės r
+370 449 74 035
rastine@pajuris.silale.lm.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190330034

Kalendorius

2023 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Translate »