Atvira ugdomoji veikla „Vaivorykštės tiltas“

Balandžio 5 d. ikimokyklinio ugdymo mokytoja Vaida Sakalauskienė pakvietė koleges į atvirą užsiėmimą „Vaivorykštės tiltas“, kurį vedė „Meškučių“ grupės ugdytiniams.
Ryto rate mokytoja kvietė vaikus dalintis mintimis apie tai, kaip formuojasi vaivorykštės, ar visi mato tą pačią vaivorykštę, ar galima paliesti vaivorykštę, suskaičiuoti, kiek ir kokių spalvų turi vaivorykštė.
Mokytoja Vaida pasiūlė vaikams pasidaryti savo vaivorykštę grupėje. Visi vaikai kartu pūtė muilo burbulus ir stebėjo atsirandančias vaivorykštės spalvas ant burbulų. Po to „gamino“ vaivorykštes stiklinėse. Veikdami grupelėse vaikai baltos nosinaitės kraštą nudažė 7 spalvų flomasteriais. Jos galus įmerkę į dvi stiklines, iki pusės pripildytas vandens, stebėjo, kaip iš abiejų stiklinių servetėle kilo vaivorykštė. Atlikę šias veiklas, vaikai ėmė vaivorykštės spalvomis marginti kiaušinius.
Atviros veiklos mokytojoms naudingos. Tai puiki galimybė pastebėti, ar vaikai suprato užduotį, ką turi padaryti, kaip paaiškina, iš kur atsiranda vaivorykštė, kaip įsitraukia į veiklą ir ar siekia atlikti pavestą užduotį iki galo, kokius matematiniam procesui nusakyti būdingus žodžius jau vartoja.
Dėkojame ikimokyklinio ugdymo mokytojai Vaidai Sakalauskienei už kūrybiškos atviros ugdomosios veiklos organizavimą.

Regina Rimkutė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 gegužės 3

-