Įspūdinga antrokų diena

Spalvingą ir šiltą rudens rytą  žingeidūs Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos antros klasės mokiniai išvyko į Klaipėdos universiteto gamtos muziejų. Ten mokiniams vyko edukacija „Tapk vabzdžiu“.

Edukacijos pradžioje muziejaus vadovė mokiniams vaizdingai paaiškino, kas yra vabzdžiai. Vėliau papasakojo, kur vabzdžiai gyvena, kokia vabzdžių sandara, kuo minta, kaip mato, kaip girdi, kam reikalingos antenos. Mokinius nustebino ir sužavėjo vabzdžių vystymasis, kaip  iš kokono išsirita vabzdys, dar labiau nustebino, kai vadovė palygino ir parodė vaizdinę medžiagą, kaip skirtingomis spalvomis  mato bitė ir laumžirgis. Išklausę pateiktą informaciją, mokiniai nekantraudami čiupo lupas ir patys tyrinėjo vabzdžių sandarą.  Išsiaiškino, kiek porų kojų turi vabzdžiai, kokie gražūs ir spalvingi jų sparneliai, kaip atrodo įvairaus dydžio jų antenos.

Apžiūrėję vabzdžius, antrokai išskubėjo į paukščių ekspoziciją. Ekspozicijos metu mokiniai susipažino su paukščiais, pamatė mažiausią, didžiausią, sunkiausią paukščius. Palygino mažiausio ir didžiausio paukščio plunksnas, apžiūrėjo paukščių lizdus ir kiaušinius, palygino paukščių panašumus ir skirtumus.

Kupini smagių įspūdžių visi nuvykome į prieplauką. Ten mokinius nustebino didžiulė laivų įvairovė. Kelionę tęsėme prie Baltijos jūros. Mokinių akys spindėjo žaidžiant su parskriejančiomis bangomis. Pabėgioję, prisikvėpavę tyro oro, patyrę daug teigiamų emocijų, išvykome namo.

                                                        Pradinių klasių mokytoja Dana Dainauskienė