Pasaulio pažinimo pamokos skatina tyrinėti

Su didžiausiu džiaugsmu ir susidomėjimu 2 klasės mokiniai dvi savaites  mokėsi ir aiškinosi temas: „Kokie skirtingi augalai“, „Augalai ir jų auginimo sąlygos“, „Augalų gyvenimas“. Per pasaulio pažinimo pamokas ėjo į gamtą, tyrinėjo medžius, krūmus, žolinius augalus, aptarė jų panašumus ir skirtumus. Susiskirstę poromis gimnazijos teritorijoje antrokai ieškojo šių augalų rūšių, įvardijo surasto augalo dalis. Mokiniai pasitardami, savarankiškai aiškinosi, kuo augalo dalys svarbios, kokias funkcijas atlieka. Žiūrėdami ir tyrinėdami vaisius puikiai suprato, kad  vaisiuose subręsta sėklos, sužinojo, kaip išplinta augalų sėklos.

Kad informaciją  įtvirtintų, mokiniai rengė projektukus. Kiekvienas išsirinko savo augalą, kurį norėjo išsamiau ištyrinėti, išsiaiškino, kas yra pasirinktas augalas- medis, krūmas ar žolė, atpažino jo dalis, prisiminė, kuo jos svarbios. Papildomos informacijos ieškojo internete. Mokiniai pasidomėjo, koks augalo aukštis, kada dera, kur paplitęs, iš kur kilęs, kada žydi, kiek metų gyvena, kuo svarbus gamtai, kuo naudingas žmogui ir kt.

Projektų pristatymas buvo pati įdomiausia pamoka. Mokiniai drąsiai ir išradingai pristatė savo spalvingus, atsakingai paruošus darbus.

                                               Pradinių klasių mokytoja Dana Dainauskienė