Aštuntokų pažintis su Aukštumalos pelke

Nacionalinės vaikščiojimo dienos ir bundančio pavasario proga 8 klasės mokiniai, auklėtoja Rita Štėrienė ir biologijos mokytoja Jurgita Alminienė vyko į Aukštumalos pelkės telmologinį draustinį. Susipažinti su pelke visiems mokiniams teko pirmą kartą, todėl buvo labai įdomu vaikštinėti Aukštumalos pažintiniu taku, kvėpuoti gaiviu oru, klausyti gervių klekesių, stebėti besikeičiantį kraštovaizdį ir augaliją. Mokiniai ne tik gėrėjosi natūralia išsaugota gamta, bet įgijo biologijos žinių: susipažino su aukštapelkės augalais bei jų prisitaikymu augti nepalankiomis sąlygomis, išsiaiškino, kaip atsiranda pelkės ir kam reikia jas saugoti.
Didžiulį, net 2500 hektarų, plotą užimanti Aukštumalos pelkė yra unikali savo prigimtimi – tai deltinio tipo atvira aukštapelkė, o vandeniu ji pasipildo ne tik iš kritulių, bet dar ir iš potvynių. Ši ypatinga vieta taip pat laikoma pasaulio pelkėtyros mokslo lopšiu.
Mokiniai suprato, kad pelkė – tai ne tik žliugsintis telkinys su bedugniais ir klastingais turistų tykančiais akivarais, bet ir vienas iš nedaugelio dar likusių prieglobsčių itin retiems augalams ir gyvūnams: baubliams, jūriniams ereliams, tyrulinei erikai, saulašarėms.

Biologijos mokytoja Jurgita Alminienė,
anglų kalbos mokytoja, 8 klasės auklėtoja Rita Štėrienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 gegužės 3

-