Vokiečių kalbos savaitė

Spalio 18–24 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicinės Vokiečių kalbos dienos „Ö kaip vokiškai?“, per kurias buvo surengta 155 renginių, siūlančių pažvelgti į vokiečių kalbą iš įvairių perspektyvų.

 Kaip ir kasmet, mes taip pat prisijungėme prie šios iniciatyvos. Spalio 18 dieną II g klasės mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, stebėjo nuotolinį renginį „Kodėl verta versle mokėti vokiškai?“. Pranešėjai pristatė savo patirtis, veiklas, priežastis, kodėl verta mokytis vokiečių kalbos. Kitų klasių mokiniai kūrė koliažus, rengė informaciją apie vokiečių kalbą, mokė kitus bendraklasius pasisveikinti, padėkoti, skaičiuoti vokiškai.

Mokinių mintys apie vokiečių kalbą.

,,Manau užaugęs daug keliausiu, todėl norėsiu daug pamatyti, daug sužinoti, nes dauguma įžymų žmonių kilę iš Vokietijos. Kaip kažkas yra pasakęs ,,Kalba – tai burtai, magiška galia“. O jos nemokėdamas svajonių išpildyti negalėsiu. Aš nebūsiu laisvas nežinodamas kalbos. Pažintis su vokiečių kalba, jos žinojimas, mokėjimas tarti žodžius, man tai didelis iššūkis, o iššūkius aš mėgstu“. Julius, 7 klasė

,,Pasirinkau mokytis vokiečių kalbą, nes ji man įdomi, tiek tarimu, tiek žodžių įvairumu“. Žaneta, II g klasė

,,Man vokiečių kalba yra svarbi, nes manau, kad ji bus naudinga mano studijoms baigus mokyklą“. Antanas, III g klasė

,,Smagu, kad mokausi vokiečių kalbos. Jei ateityje vykčiau į Vokietiją, tai man būtų daug paprasčiau susikalbėti vokiškai.  Taip pat, jei nuspręsčiau ten mokytis, man būtų daug lengviau, nes visus pagrindus jau žinočiau“. Emilija, I g klasė.

Kristina Katauskaitė, vokiečių kalbos mokytoja