Tarptautinis projektas „Kartu paskaitykim knygelę“

Sausio 16 – 23 d. priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytiniai, tėveliai, šeimos nariai ir mokytoja Inga Makarė dalyvavo ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei pradinio ugdymo mokinių tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas. Evelinos Daciūtės kūrybą galima priskirti prie tų, kurios domina vaikus: poezija – žaisminga ir lengvai įsimenama, o tekstai knygelėse – prasmingi ir įdomūs. Patys garsiausi rašytojos kūriniai – „Laimė yra lapė“ ir „Drambliai eina į svečius“ – keliauja po pasaulį, yra išversti į kelias užsienio kalbas (anglų, kinų, rusų ir kt.). Vaikų sudominimas patrauklia kūryba dar ankstyvajame amžiuje yra svarbus, nes skatina domėtis knygomis ateityje, lavina mąstymą bei turtina kalbą, puoselėja mūsų šalies kultūrą ir tautinę tapatybę.
Pirmadienį su vaikais susipažinome su autorės kūryba: pavartėme jos knygas, pažiūrėjome atsiųstą laišką – pasisveikinimą su linksmaisiais „kažkuriukais“, kuriuos specialiai projektui sukūrė iliustratorė Agnė Nananai. Vaikai išsirinko labiausiai patikusį „kažkuriuką“ ir jį nulipdė. Tuomet perskaitėme labai įdomią ir įtraukiančią knygą „Drambliai eina į svečius“. Kartu pasigaminome 10 dramblių ir suvaidinome jų kelionę į svečius ir namo. Antradienį skaitėme daugiausiai vaikų dėmesio sulaukusią knygą „Laimė yra lapė“. Vaikai, naudodami robotuką-bitutę įvardijo ir parodė, kas jiems yra laimė. Trečiadienį projekto veiklą perkėlėme į Vilkiukų klubą. Nuostabią knygą „Meškiai eina į mokyklą“ vaikams perskaitė Viltės mamytė. Smagiai aptardami knygą mažieji skaitovai pasigamino meškiukus ir jiems suteikė originalius vardus. Ketvirtadienį visi susirinkome į biblioteką, kur išraiškingą savo iliustracijomis knygą „Geriausia gimtadienio dovana“ perskaitė Lukrecijos sesuo. Vaikai pasidalino savo gimtadienio dovanų norais, pasigamino atvirutes ir išlankstė dovanų dėžutes.
Projektą užbaigėme smalsumu kvepiančia knyga „Kas pažįsta Šmikį Bilbą?“ Mokiniai bandė atspėti, kas tas Šmikis Bilba. Antrokai mums atskleidė paslaptį, kad tai šuniukas Šmikis ir kačiukas Bilba. Labai džiaugiamės susipažinę su rašytojos E. Daciūtės kūryba. Visos istorijos labai žaismingos, viena už kitą įdomesnės, o knygos stebina vaizdingomis iliustracijomis.

Inga Makarė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja