Tarpkultūrinė savaitė Ispanijoje

Gruodžio 12–16 d. Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos 9 mokiniai ir 2 lydintys mokytojai kartu su italų ir graikų mokyklų komandomis dalyvavo programos „Erasmus+“ KA226 pasirengimo skaitmeniniam švietimui strateginių partnerysčių projekto „Connected by Knowledge“ mokymosi veiklų mobilume Kalatajude, IES Emilio Jimeno mokykloje, Ispanijoje.
Pagrindinis projekto tikslas – plėtoti mokytojų ir mokinių skaitmeninio raštingumo įgūdžius, todėl visą savaitę mokiniai ir mokytojai vykdė įvairias veiklas, susijusias su skaitmeninėmis platformomis bei įrankiais. Naudodami mobiliąją aplikaciją „Mathcitymap“, mokiniai vaikščiodami susipažino su Kalatajudo miestelio apylinkėmis, bet ir atliko įvairias matematines užduotis. Projekto dalyviai kūrė mokomąjį interaktyvų turinį, pasitelkdami skaitmenines programėles projektavo kalėdinius sveikinimus, ruošė pristatymus. Mokytojai stebėjo kolegų pamokas, dalijosi patirtimi apie skaitmeninių mokymosi priemonių panaudojimo galimybes.
Pažintinių ekskursijų metu vykome į penktą pagal dydį Ispanijos miestą Saragosą, esantį Aragono regione, prie Ebro upės, taip pat aplankėme Monasterio de Piedra vienuolyną bei gamtos parką, kuris apima didžiulę Iberijos kalnų teritoriją su daugybe upių ir ežerų bei nuostabių krioklių.
Projekto įgyvendinimo metu bendraudami ir bendradarbiaudami vieni su kitais, gyvendami ispanų šeimose mokiniai pagilino savo anglų kalbos žinias, pažino bendravimo su kitų šalių atstovais ypatumus, patobulino skaitmeninius įgūdžius.
Šis projektas yra finansuojamas iš Europos Komisijos „Erasmus+“ programos lėšų.

Kristina Katauskaitė, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos užsienio (anglų ir vokiečių) kalbų mokytoja