LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNIŲ FESTIVALIS GIMNAZIJOJE

Šiais metais ikimokyklinio ugdymo ugdytiniai dalyvauja projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės“. Šio projekto tikslas – didinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, tenkinant prigimtinį judėjimo poreikį ir skatinti Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą, profesinę paramą ir pagalbą, ugdant sveikus ir fiziškai aktyvius vaikus.
Lietuvos mažųjų žaidynių pagrindas – skirtingų estafečių varžybos, kurios yra organizuojamos trimis etapais. Pirmasis etapas vyko gimnazijoje vasario, balandžio mėn., buvo vykdomos aštuonios skirtingos nuotolinės pamokėlės kiekvieną savaitę. Antrojo etapo festivalis vyko balandžio 30 dieną, kuriame dalyvavo visi ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai bei 1-4 klasių mokiniai. Šią dieną sukūrėme tikrą sporto šventę. Festivalį atidarėme eisena į gimnazijos stadioną, kuriame atlikome visuotinę „Ąžuolo mankštą“. Po to turėjome puikią progą stebėti ir kartu pajudėti su 2 ir 8 klasių šokėjais. Niekas neturėjo laiko nuobodžiauti, visi buvo įtraukti į įvairias estafetes bei žaidimus. Ši diena pagerino vaikų emocinę ir fizinę sveikatą, suteikė daug džiugių akimirkų.
Po renginio visiems dalyviams gimnazijos direktorius Juozas Žymančius ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Rimkutė įteikė festivalio dalyvio diplomus. Gimnazijos bendruomenė labai džiaugiasi galėdama dalyvauti „Lietuvos mažųjų žaidynių“ projekte.

Socialinė pedagogė Jurgita Rumšienė