Kalėdinė pirmokų pasaka su delfinais

Gruodžio 10 d. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos pirmos klasės mokiniai, kartu su mokytoja ir mamytėmis Egle bei Aušra, vyko į Klaipėdą. Kelionės tikslas – aplankyti Lietuvos jūrų muziejų ir jam priklausantį delfinariumą.

Ekskursiją pradėję edukacija „Kuo mes panašūs?“ Lietuvos jūrų muziejuje, mokiniai  įgijo naujų žinių apie pingvinus ir jų gyvenimo būdą, plačiau susipažino su trimis pingvinų rūšimis. Iš gautų užuominų nustatė, apie kurią pingvinų rūšį kalbama. Smagiausia, kad visos edukacijos metu didžiuliame akvariume pirmyn ir atgal nardė linksmuoliai pingvinai, kurie vaikams teikė daug džiaugsmo. Po edukacijos aplankėme atsinaujinusį Lietuvos jūrų muziejų, kuriame virš 60 tūkst. eksponatų. Visus sužavėjo didysis akvariumas, 18 m ilgio perregimas tunelis ir jame plaukiojančios didžiulės žuvys.

Vėliau laukė įspūdinga „Kalėdinė pasaka su delfinais“. Šis daug emocijų  ir žavesio šūksnių sukėlęs delfinų ir jūrų liūtų pasirodymas daugeliui pirmokų buvo pirmas. Žavėjomės delfinų ir jūrų liūtų gebėjimu bendrauti, atlikti įvairius triukus: mesti kamuolį į krepšį, piešti, dainuoti, ploti, sukti lanką, sugauti kamuolį,  išnerti iš vandens ir apsisukti ore ir daug kitų. Pasakišką kalėdinę nuotaiką kūrė tranki muzika, didžiuliame ekrane skriejančios Kalėdų Senio rogės, fontanai, kriokliai…

Dauguma mokinių Klaipėdoje ir Lietuvos jūrų muziejuje lankėsi pirmą kartą, tad ši kelionė paliko neišdildomą įspūdį. Grįžome truputį pavargę, bet kupini naujų žinių ir  teigiamų emocijų bei  supratimo, kad  delfinai yra labai protingi, geba būti draugiški vienas kitam ir žmonėms.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė   Jolita Vydmantienė