Į Šiaulius – pasisemti naujų žinių ir įgūdžių

Saulėtą spalio 17 dienos rytą Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos trečiokai, lydimi savo mokytojos Jolitos ir mokytojos padėjėjos Neringos Grabauskaitės, leidosi kelionėn į Šiaulius-Saulės miestą. Dauguma mokinių čia lankėsi pirmą kartą.
Pirmiausiai aplankėme Vandos Kavaliauskienės 1990-aisias metais įkurtą Katinų muziejų. Vos atvykusius pasitiko meilios katės. Nors dauguma mokinių namuose augina šiuos augintinius, vaikai su džiaugsmu ir meile glostė mielas ir draugiškas pūkauodeges. Trijose muziejaus salėse – katinai, katinai, katinai… Jie atkeliavę ne tik iš įvairiausių Lietuvos kampelių, bet ir iš daugelio pasaulio šalių. Muziejaus prieigose taip pat yra įkurtas ir „Jaunųjų gamtininkų centras”, kuriame įsikūrę egzotiški gyvūnai – paukščiai, driežai, graužikai, varliagyviai ir kt. Čia trečiokai pamatė smauglius, žaliąją iguaną, Taivano laibauodegį žaltį, barzdotąją agamą, mėlynaliežuvį scinką, įvairias kalbančias papūgas, varles, vorus.
Atsisveikinę su draugiškais katinais, patraukėme į Šiaulių „Aušros“ muziejų. Čia apžiūrėjome gausią kryžių, medinių baldų, Užgavėnių kaukių, molinių puodynių, tautinių juostų, rūbų ekspoziciją. Vaikai stebėjosi, kad visa tai padaryta žmonių rankomis ir gana primityviais įrankiais. Pabuvojome senosios mokyklos klasėje, „pasimatavome“ suolus. Netrukus muziejaus darbuoja pakvietė mokinius į molinių puodų lipdymo edukaciją. Pirmiausiai vaikai susipažino su akmens amžiaus molio dirbiniais, galėjo juos apžiūrėti, pačiupinėti. Tada patys ėmėsi darbo. Mokiniai virveliniu būdu lipdė puodynaites. Puodžiaus amatas sekėsi puikiai ir netrukus jau galėjome džiaugtis darbo vaisiais – dailiai nulipdytomis ir dekoruotomis puodynaitėmis. Jas muziejaus darbuotojos išdegs specialioje krosnyje.
Nekantraudami patraukėme į „Rūtos“ saldainių fabriką, kur mokinių laukė linksma ir saldi šokolado pamoka. Čia mus pasitiko gidė ir prasidėjo fantastinė kelionė po šokolado pasaulį. Susėdę aplink kakavmedį, klausėmės istorijos apie beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinojome, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šokoladas ir jo vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Išgirdome apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus ir daugiau sužinojome apie ilgiausiai šalyje veikiantį saldainių fabriką „Rūta“. Turėjome galimybę sukurti saldainių popierėlio eskizą. Tada persikėlėme į gamybos patalpas, kur vyko edukacinis užsiėmimas „Saldžioji laboratorija“. Sužinoję, kaip gaminami šokoladiniai saldainiai, išmėginome savo jėgas gaminant šokoladinius skanėstus, čia pat jų ragavome. Po to savo gaminius galėjome parsivežti į namus. Apsilankę firminėje „Rūtos“ parduotuvėje, nupirkę lauktuvių, papildę savo žinių bagažą naujomis žiniomis ir įgūdžiais, laimingi grįžome į namus.

Pradinių klasių mokytoja Jolita Vydmantienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 lapkričio 10

-