Dailyraščio konkursas „Aš rašau žemaitiška“

Kada žemaičiai pradėjo rašyti žemaitiškai? Į šį klausimą sudėtinga atsakyti. Kalbininkas Zigmas Zinkevičius (1925–2018) yra pažymėjęs, kad Martyno Mažvydo „Katekizmas“ yra „ne tik pirmoji lietuviška knyga, bet ir seniausias žemaičių tarmės paminklas“. M. Mažvydo „Katekizmas“, kurio tekstuose vyrauja žemaitiški žodžiai, išleistas 1547 metais. Tikėtina, kad tuo metu ir gerokai anksčiau negu jis išspausdintas, buvo daug išsimokslinusių žemaičių, kurie rašė ir ne bet kaip, o žemaitiškai. Neišliko tik jų tekstų arba jie dar nėra rasti.
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos PUG, 1–4 kl. mokiniai ir jų mokytojos vasario mėn. prisijungė prie Žemaičių kultūros draugijos kvietimo 2024 metus paminėti Žemaitiško rašto metais. Mokytojos surengė dailyraščio konkursą. Vaikai stengėsi kuo gražiau parašyti žemaitiškus žodžius, o labiausiai juos domino žemaitiškų žodžių reikšmė. Visi dailyraščio konkurso dalyvių darbai (juk mokiniai labai stengėsi) puošia gimnazijos fojė esantį stendą.
Šia gražia iniciatyva visi buvo skatinami skirti daugiau dėmesio žemaitiško rašto išsaugojimui ir populiarinimui, ugdyti žemaičių tarmės vartojimą, puoselėti jos autentiškumo bei tautinio identiteto saugojimą.

Pradinių klasių mokytoja Inga Makarė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2024 vasario 22

-