Partnerių susitikimas šiaurės Makedonijoje

Pagaliau, po pusantrų metų pertraukos ir veiklų vykdymo zoom platformoje, vėl įvyko Erasmus+ projekto ECHOSET partnerių susitikimas Šiaurės Makedonijos Ohrid mieste. Atvyko mokytojai ir mokiniai iš Kroatijos, Lenkijos, Vokietijos, Ispanijos ir, aišku, iš Lietuvos – Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos.

Kadangi projekto tikslas – mažų Europos miestelių kultūrinio paveldo puoselėjimas, visos veiklos buvo skirtos skatinti mokinius pažinti ir įvertinti savo ir kitų Europos miestelių istoriją, kultūrą ir šių dienų gyvenimą.

Pirmąją susitikimo dieną visi partneriai pristatė savo šalį ir savo mokyklas. Sužinojome, kuo gyvena mūsų draugai, kokias tradicijas puoselėja. Šeimininkai makedoniečiai papasakojo savo šalies ir miestelio istoriją, paruošė programėlę, kurios metu klausėmės tradicinių to regiono dainų.

Kiekviena komanda namuose turėjo paruošti pristatymą apie žymius savo šalies išradėjus, o susitikimo metu papasakoti apie juos. Taip pat turėjome progos išgirsti visų šalių greitakalbes ir bandyti jas atkartoti, nors labai sunkiai sekėsi tai padaryti. Šiaurės makedoniečiai supažindino su savo šalies kalba ir abėcėle, mokė pagrindinių žodžių ir posakių. Paskutinę dieną visi dalyviai turėjo atsakyti į parengtus klausimus apie tai, ką sužinojo, būdami Šiaurės Makedonijoje.

Susitikimo metu netrūko ir išvykų bei pažintinių ekskursijų. Ohrid miestelis įsikūręs prie įspūdingo Ohrid ežero, kuriame veisiasi moliuskai ir ypatingos žuvytės, iš kurių gaminami žymieji Makedonijos perlai. Apie jų gamybą mums papasakojo šių perlų gamintojų dinastijos atstovas. Ohrido mieste veikia senovinis popieriaus gamybos cechas, kuriame laikomas unikalus J.Gutenbergo spaustuvės aparatas.

Didelį įspūdį paliko Šiaurės Makedonijos gamta, aplankyti miesteliai ir parkai.

Šio susitikimo metu mokiniai įgijo žinių apie šalių-partnerių kultūrą ir istorinį paveldą, suprato bendradarbiavimo svarbą su skirtingų kultūrų ir pažiūrų žmonėmis. Taip pat tai buvo puiki proga tobulinti bendravimo anglų kalba įgūdžius.
Kitas susitikimas – Lietuvoje.
Rita Štėrienė, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos anglų kalbos vyr. mokytoja

Rita Štėrienė, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos anglų kalbos vyr. mokytoja

Paskelbta: Penktadienis, 8 spalio, 2021

2021. Visos teisės saugomos.
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija
Dariaus ir Girėno g. 35, Pajūrio mstl., 75289 Šilalės r
+370 449 74 035
rastine@pajuris.silale.lm.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190330034

Kalendorius

2022 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031