Get Adobe Flash player
Reklaminis skydelis
Naujienos
Struktūra ir kontaktai
Administracinė informacija
Nuorodos
Teikiamos paslaugos
Gimnazijos vertybės
Ugdymas
Ikimokyklinis ugdymas
Profesinis orientavimas
Projektai
Informacija
Gimnazijos rėmimas
Naujienų archyvas
 
 
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Klausimai pasiūlymai

El. pašto adresas
Tema
Žinutės tekstas

Geografijos projektinis darbas "Žemaitijos regiono geografinių objektų tyrimas“

Daugelis žinome, kad Šilalės rajonas geografiniu požiūriu Lietuvoje turi išskirtinę vietą. Kas tokio pas mus yra, kad žmonės iš įvairių Lietuvos regionų keliauja, lanko šį Žemaitijos kampelį , susiruošė išsiaiškinti III g klasės geografai.

Gražų spalio 1d. rytą susėdę į autobusiuką pajudėjome iš Pajūrio link  Laukuvos žvalgydamiesi pro langus ir stebėdami reljefą.  Atkreipėme dėmesį , kaip lygumų kraštovaizdis keičiasi ir kaip atrodo ta Česlovo Kudabos taip gražiai aprašyta kalvotoji Žemaitija.

Ties Šiauduvos kaimu stabtelėjome aplankyti vėjo jėgainių parką, išsiaiškinome, kodėl jam pasirinkta būtent ši vieta, kokį poveikį aplinkai daro vėjo jėgainės. Nustatėme, kad nei triukšmo, nei žuvusių gyvūnų teritorijoje nėra, o nauda akivaizdi: neišsenkanti energija ir sutvarkyti kaimo keliai, privažiavimai į kaimo gyventojų dirbamus laukus.

Laukuvoje lankėme meteorologijos stotį. Čia išsiaiškinome, kokius darbus dirba meteorologai, susipažinome su prietaisais, fiksuojančiais orų rodiklius, metodikomis. Stoties viršininkė Asta Evčenkienė mielai papasakojo apie fiksuotus išskirtinius orų reiškinius ir ,žinoma, apie visus labiausiai dominusį radiolokacinį zondą.

Buvome sutarę, kad Žemaitijos regioną geriausiai pamatyti, pajausti galima Varnių regioninio parko lankytojų centre. Čia susipažinome su regiono išskirtiniais gamtos ir kultūros objektais: pirmų gyvenviečių archeologiniais radiniais, piliakalnių gausa, paukščių balsais, kūlgrindomis ir Lūksto ežero gintarais. Dar ilgai būtume galėję tyrinėti ekspoziciją, tačiau skubėti reikėjo link Medvėgalio – mūsų rajono ir visos Žemaitijos aukščiausios vietos.

Karūžiškės kaimo teritorijoje sužinojome, kad Medvėgalis -  tai ne vienišas kalnas, o visas piliakalnių kompleksas. Pakilę ant aukščiausios vietos, grožėjomės nuostabaus grožio kraštovaizdžiais, prisiminėme vykstančių archeologinių tyrimų rezultatus ir išsiaiškinome, kuo vietovės absoliutinis aukštis skiriasi nuo santykinio.

Dėkojame gimnazijos administracijai už sudarytas sąlygas išvykti ir pamatyti, naujai pajausti savo Žemaitijos kampelį.

 

Geografijos mokytoja  
Virgilija  Venckuvienė
 ir III g klasės geografai

Lithuanian English Italian Polish Russian Spanish Turkish

Virtuali mokymosi aplinka

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis