X-asis Greitųjų šachmatų turnyras Stanislovui Biržiškiui atminti

Rugsėjo 17 d. Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje vyko jau tradiciniu tapęs X-asis Greitųjų šachmatų turnyras, skirtas Stanislovui Biržiškiui atminti. Turnyro iniciatorius ir pagrindinis organizatorius – septynių vyriausybių ministras, Šilalės garbės pilietis, tremtinio Stanislovo Biržiškio sūnus Jonas Biržiškis. Jo sėkmingo organizavimo ir įkvėpimo dėka šiais metais į turnyrą užsiregistravo 100 suaugusiųjų ir 50 vaikų. Tai naujas turnyro rekordas! Ne ką mažiau organizacinio darbo turėjo ir šachmatų klubo „Dvaras“ vadovas Tomas Veščiūnas. Jis ne tik puikus šachmatininkas, vaikų šachmatų būrelio vadovas, bet ir puikus treneris, šiais metais ėmęsis iniciatyvos vadovauti vaikų „B“ grupės  šachmatų turnyrui.

Jubiliejiniame šachmatų turnyre planavo dalyvauti Seimo pirmininkė, šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė–Nielsen bei Švietimo  mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Nors turnyre dalyvauti negalėjo, įsteigė prizus atskirų grupių dalyviams. Į turnyrą atvyko Seimo nariai: Jonas Gudauskas, Jonas Varkalys, Romualdas Vaitkus, Julius  Sabatauskas. Jubiliejiniame turnyre prizų ir apdovanojimų tikrai netrūko. Ilgamečio šachmatų turnyro iniciatoriaus ir pagrindinio organizatoriaus a. a.  Danieliaus Makulavičiaus šeimos įsteigtas prizas nugalėtojui – 200 Eur. Asociacijos „Lietuvos keliai“ prizas antros vietos laimėtojui – 150 Eur. Stanislovo Biržiškio šeimos prizas trečios vietos laimėtojui – 100 Eur. Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės–Nielsen, Švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės, Seimo narių: Jono Gudausko, Jono Varkalio, Romualdo Vaitkaus, Juliaus Sabatausko, Pirmosios Vyriausybės klubo, Lietuvos šachmatų paramos fondo, Šilalės rajono savivaldybės administracijos įsteigti prizai atiteko  geriausiai pasirodžiusiems šiose grupėse: senjorų nuo 60-ies iki 70-ies metų, senjorų virš 70-ies metų, moterų, mokinių. Atskiri apdovanojimai įsteigti vaikų turnyro nugalėtojui ir prizininkams. Taip pat apdovanoti geriausiai pasirodžiusieji: Žemaitijos krašto žaidėjas, Šilalės rajono žaidėjas, jauniausias ir vyriausias dalyvis, vaikų turnyro įskaitų iki 10-ies metų nugalėtojas.

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos direktorius Juozas Žymančius pristatė į turnyro atidarymą atvykusius svečius, pasveikino visus susirinkusiuosius ir palinkėjo sėkmingų ėjimų. Sveikinimo žodį tarė ir Seimo nariai Jonas Gudauskas, Jonas Varkalys,  Švietimo  mokslo ir sporto ministrės patarėjas Vytautas Vaitiekūnas. Gerb. Vytautas Vaitiekūnas perdavė ministrės įsteigtus prizus ir perskaitė jos sveikinimą Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijai ir turnyro organizatoriams bei dalyviams.

Prasidėjus šachmatų turnyrui ir judesio, ir emocijų, ir žaidimui reikalingos rimties buvo daug tiek suaugusiųjų, tiek vaikų grupėse.  Dalyvius džiugino sėkmingi ėjimai – pergalės garantas. Viso turnyro metu teisėjavo ir rezultatus skaičiavo ilgametis teisėjas Algirdas Rauduvė. Šachmatų turnyras, prasidėjęs 10.00 val., truko iki 18.00 val. Žaidėjus ir visus susirinkusiuosius gimnazijos bendruomenė ir gerb. Jonas Biržiškis vaišino nemokamais pietumis gimnazijos valgykloje bei kava ir arbata.

Apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo ir prie jau anksčiau atvykusių svečių prisijungė Šilalės r. administracijos direktorius Gedeminas Sungaila, Seimo narys Julius Sabatauskas. Jie taip pat atsivežė prizų šachmatų žaidėjams.

Organizatorių (Gerb. Jono Biržiškio, Šilalės r. savivaldybės administracijos, Pajūrio seniūnijos seniūnės, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos direktoriaus, šachmatų klubo „Dvaras“ vadovo) vardu  nuoširdžiai dėkojame visiems X-ojo Greitųjų šachmatų turnyro dalyviams bei svečiams ir tariame iki kitų kartų.

Gimnazijos administracija