Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programa „Linksmosios pėdutės“

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija birželio 17-18 ir 21-23 dienomis organizavo vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programos ,,Linksmosios pėdutės“ I pamainą 1-4 klasių mokiniams. Mažieji stovyklautojai per šias 5 dienas turėjo puikią progą apsilankyti Dino parke organizuojamose edukacinėse programose bei patirti pašėlusių  nuotykių, dalyvauti pėsčiųjų žygyje, pažinti savo gimtojo Pajūrio apylinkes, dalyvauti dailės terapijoje bei veltinio kūrybinėse dirbtuvėse. Buvo organizuota išvykti į Taurų parką. Stovyklautojai išbandė esančias trasas, galėjo laipioti medžiais kaip tarzanai. Mokiniai išbandė geltonąją trasą, kuri skirta vaikams nuo 6 metų amžiaus ir 110 cm ūgio. Joje mažieji lankytojai susipažino su pagrindiniais kliūčių tipais, įgudo naudotis saugos įranga, įvertino savo jėgas prieš pereidami prie sudėtingesnės trasos. Kiti galėjo savo jėgas išbandyti ir žaliojoje trasoje, kuri skirta vaikams nuo 8 metų amžiaus ir virš 140 cm ūgio bei suaugusiems, nepatyrusiems lankytojams. Joje stovyklautojai įveikė daugiau ir sudėtingesnių rungčių, taip pasirengdami rimtiems išbandymams. Grįždami į namus mokiniai aplankė Pagramančio piliakalnį, geros energijos ,,pasisėmė“ nueidami prie ,,meilės“ akmens. 

Paskutinę stovyklos dieną vaikai dalyvavo itin įdomiuose interaktyviuose emocinio intelekto lavinimo mokymuose, kuriuos vedė ,,Juoda avis“ vadovės Sigita ir Laura.

Birželio 28-30 ir liepos 1-2 dienomis buvo organizuojama vaikų ir jaunimo vasaros poilsio programos ,,Linksmosios pėdutės“ II pamaina, skirta 5-8 klasių mokiniams. Stovyklautojų laukė ypatingai aktyvios 5 dienos. Pirmą dieną mokiniai lydimi mokytojų išvyko į Kauną, kur dalyvavo STEAM edukacijos, programoje ,,Keturios stichijos“. Antrą dieną pėsčiomis išsiruošė į Palaivio stovyklavietę, kurioje save labiau pažino per Dailės terapiją ir veltinio kūrybines dirbtuves. Trečią dieną stovyklautojai turėjo puikią progą plaukti laivu iš Mingės kaimo į Nidą, šioje kelionėje netrūko geros nuotaikos ir veiklų. Ketvirtą dieną stovyklautojai dalyvavo  Sigitos ir Lauros vedamuose interaktyviuose emocinio intelekto lavinimo mokymuose. Šie mokymai skirti gilesniam savęs pažinimui, vidinės motyvacijos stiprinimui bei asmeninių nuostatų analizei. Savęs pažinimas – pagrindinė emocinio intelekto sudedamoji dalis, kuriai mokymų metu buvo skiriamas didžiausias dėmesys. Savianalizės metodu praktiniame panaudojime taip pat integruojamos kitos emocinio intelekto kompetencijos – emocijų valdymas, socialinis sąmoningumas bei tarpasmeniniai santykiai. Stovyklą ,,Linksmosios pėdutės“  II pamainą uždarėme plaukdami baidarėmis Jūros upe. Šią dieną mokiniai buvo gerai nusiteikę nuplaukti daugiau nei 10 km. Po plaukimo grįžome į gimnaziją, kurioje jau laukė direktorius Juozas Žymančius. Jis linkėdamas geros vasaros apdovanojo stovyklautojus atminimo medaliais. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovyklos ,,Linksmosios pėdutės“ įgyvendinimo.

Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Rumšienė