Šv. Velykas pasitinkant

Bundanti gamta skelbia apie artėjančią gražiausią pavasario šventę – Šv. Velykas. Kokios Velykos be margučių?
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir 1-3 klasių mokiniai su mokytojomis Inga Makare, Lolita Rudiene, Dana Dainauskiene, Jolita Vydmantiene balandžio 5–7 dienomis dalyvavo margučių marginimo dirbtuvėse Pajūrio miestelio bendruomenės muziejuje. Edukaciją vedė Šilalės viešosios bibliotekos Pajūrio filialo bibliotekininkė Rasa Griškienė. Edukacijos tikslas – prisiminti, susipažinti su Velykų laikotarpio tradicijomis, papročiais, senaisiais kiaušinių marginimo būdais, spalvine gama.
Pirmoje užsiėmimo dalyje bibliotekininkė Rasa priminė, kuo skiriasi Velykos nuo kitų švenčių, supažindino su tradiciniais kiaušinių marginimo būdais bei raštais. Vaikai pasidalino pasakojimais, kaip margina kiaušinius savo namuose. Antroje dalyje visi ėmėsi konkrečios veiklos – pasirinktais raštais vašku ir vaškinėmis kreidelėmis margino kiaušinius. Visi dirbo kruopščiai, atidžiai ir labai stengėsi, kad jo margutis būtų pats gražiausias. Išpuošę kiaušinius vašku ir įmerkę į pasirinktos spalvos dažus, mokiniai su nekantrumu laukė rezultato. Margučiai buvo skirtingi, įdomūs, nes marginimo procesas unikalus ir išskirtinis – kaip žmogaus rašysena. Ši edukacija mokiniams suteikė ne tik žinių apie senąsias lietuvių Velykų tradicijas, bet ir suteikė galimybę patiems pabandyti kurti margučių raštus, pajusti vaško kvapą.
Margutis – Velykų dovana. Kiekvienas, prisilietęs prie šio įdomaus ir tradicijomis bei tautiškumu alsuojančio meno, šventės proga nustebino šeimos narius, artimuosius, draugus savo rankomis puoštais margučiais.
Dėkojame bibliotekininkei Rasai Griškienei už tradicijų puoselėjimą, bendruomeniškumą, smagiai ir turiningai praleistą laiką.

Pradinių klasių mokytoja Jolita Vydmantienė