Sportuokime visi drauge

Spalio 8 dieną  Pajūrio Stanislovo Biržiškio pradinukai dalyvavo sporto dienoje „Sportuokime visi drauge“ . Kol atšilo oras,  mokiniai vykdė „Olimpinio mėnesio 2021“ projekto veiklas, kurias pradinių klasių mokiniams organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinio olimpinio komitetas (LTOK) . Jose šiais metais aktyviai dalyvauja pirmokai ir ketvirtokai . Vaikai atliko Ąžuolo mankštą, mokėsi atlikti akių pratimus, supažino su olimpinėmis vertybėmis bei principais – pagarba, draugyste, tobulėjimu.

Įdienojus pradinukai rinkosi į gimnazijos stadioną, kur  pradinių klasių mokytojos organizavo sporto dienos „Sportuokime visi drauge“ estafetes.

Sportinės varžybos prasidėjo gimnazijos direktoriaus Juozo  Žymančiaus ir direktoriaus pavaduotojos Reginos Rimkutės pasveikinimu. Į linksmą ir smagią mankštą pakvietė pirmokės Augustinos mama Eglė Bagdonienė. Po nuotaikingo  apšilimo prasidėjo smagios estafetės. Mokiniai buvo suskirstyti į keturias komandas. Pradinukai turėjo įveikti penkias estafetes. Reikėjo perkeliant lankus įveikti aikštelę, „sodinti“  ir surinkti  tikras bulves, ledo ritulio lazdomis ridenti akmenukus, bėgti  įlindus į lanką, tipenti  lanke, kurį tempė draugas. Netrūko iššūkių, smagių akimirkų ir noro laimėti.

Ši diena suteikė ne tik daug gerų emocijų, bet ir galimybę pajusti komandinę dvasią, sporto teikiamą naudą. Daugybė tyrimų rodo, kad sportas gerina mokinių sveikatą, stiprina mokymosi motyvaciją, turi įtakos bendravimui, bendradarbiavimui, emocinei sveikatai.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolita Vydmantienė