Sausio 13 Jomantų kaimo bibliotekoje

Sausio 13-oji – Lietuvos laisvės gynėjų diena. Daugiau kaip prieš 30 metų tūkstančiai beginklių lietuvių stojo ginti savo nepriklausomybės. Tada žuvo 14 drąsių lietuvių, šimtai buvo sužeisti. Kiekvienais metais sausio 13 dieną pagerbiame žuvusius už Lietuvos nepriklausomybę.
Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos antrokai taip pat paminėjo šią svarbią Lietuvai datą. 8 valandą mokiniai su mokytoja uždegė žvakutes Laisvės gynėjams atminti, vėliau dalyvavo minėjime, kurį su auklėtiniais surengė mokytoja Rita Štėrienė, o po pietų patraukė į Jomantų kaimo biblioteką. Per dailės ir technologijų pamoką vaikai piešiniais perteikė video filmuose matytus sausio 13-osisos vaizdus, žmonių prisiminimus apie tos nakties įvykius. Piešiniai buvo perduoti Jomantų kaimo bibliotekai, kur bibliotekininkė Vilma Jokubaitė surengė piešinių parodą. Nuvykę į biblioteką mokiniai džiaugėsi radę savo piešinį, apžiūrėjo kitų klasių mokinių piešinius. Sausio 13-osisos įvykiams prisiminti mokiniai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kur su Jomantų bendruomenės nare Danguole Kasnauskiene, bibliotekininke Vilma Jokubaite ir savo mokytoja pasigamino po du knygų skirtukus bei Lietuvos vėliavos spalvų gėlytę, kurią prisisegė prie mokyklinės uniformos. Aptarę šios dienos prasmę prie stendo su žuvusiųjų nuotraukomis, vaikai uždegė žvakutes žuvusiems, skaitė jų pavardes.
Tokios pilietiškumo pamokos ugdo patriotiškumą, moko gražiais darbeliais prisidėti prie Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės puoselėjimo.

Jolita Vydmantienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 sausio 20

-