Saugesnio interneto dienos gimnazijoje su „Erasmus+“ projekto partneriais

Vasario 7-9 d. Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje vyko „Erasmus+“ KA226 projekto „Connected by Knowledge“ Saugesnio interneto dienų virtualios veiklos. Dėl pandeminės situacijos fizinis mobilumas į Italiją nukeltas vėlesniam laikui, todėl visos suplanuotos veiklos perkeltos į virtualų projekto partnerių susitikimą. Virtualiuose susitikimuose dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš Ispanijos, Italijos, Graikijos ir mūsų gimnazijos.
Pirmiausia vyko projekte dalyvaujančių mokyklų bei komandų prisistatymai. Projekto dalyviai buvo supažindinti su Saugesnio interneto dienų iniciatyva, reikšme ir svarba. Mokiniai pristatė parengtas pateiktis bei skaitmeninius plakatus apie saugaus interneto naudojimosi taisykles, galimas grėsmes ir rizikas, diskutavo bei atliko įvairias skaitmenines kūrybines užduotis. Taip pat projekto dalyviai atliko saugių IKT įgūdžių apklausą bei susitikimo pabaigoje pristatė apklausos rezultatus.
Virtualaus susitikimo veiklos buvo aktyvios, įtraukiančios ir naudingos. Mokiniai, nors ir virtualiai, bet gebėjo išreikšti savo emocijas plodami vieni kitiems, mojuodami ir apsikeisdami kontaktais. Mokiniai taip pat patobulino anglų kalbos bei viešojo kalbėjimo įgūdžius.
Nors ir gaila, kad neturėjome galimybės nukeliauti į pačią Italiją, bet net ir per šias tris dienas pavyko daug sužinoti, susipažinti su naujais žmonėmis ir patirti naujų įspūdžių. Išmokome saugiau elgtis internete ir dar daug įvairių dalykų. Smagu, kad gavome galimybę šią savaitę atstovauti mūsų gimnaziją!

Gabija Kryževičiūtė, IIg klasės mokinė
Projekto koordinatorė gimnazijoje Kristina Katauskaitė