Mokomės per patirtį

Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos pirmokai sausio 12 dieną  lankėsi Tauragės STEAM atviros prieigos centre. Čia mokiniams iš viso regiono yra  sudarytos puikios sąlygos konstruoti, programuoti, tirti, modeliuoti, eksperimentuoti, kurti, susipažinti su mokslo inovacijomis. IT laboratorijoje pirmokai  išbandė robotų valdymą, stebėjo robotą, kuris greitai sudeda Rubiko kubą. Ypač įdomią patirtį mokiniai turėjo Fablab kabinete, kur pamatė 3D spausdintuvą, kuris pagal programą išspausdino figūrėlę. Gamtos mokslų laboratorijoje mokiniai gavo užduotį iš duoto skysčio  pagaminti taisyklingos formos žirniukus, juos semtuvėliu išgriebti iš vandens ir iš jų  sudėlioti pasirinktą raidę. Mokiniams ši užduotis patiko puikiai pavyko. Už puikiai atliktas užduotis vaikai buvo apdovanoti saldainiais.

Pažintinę kelionę mokiniai tęsė toliau Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre. Čia mus nuotaikingai pasitiko centro kolektyvas ir  jo vadovė  Jurgita Brazauskienė. Ji vaikams parodė senovės  lietuvių rakandus, baldus, indus. Papasakojo, kada ir kaip juos naudojo senovės lietuviai. Edukacijoje „Vilnos kelias“ mokiniai sužinojo, kaip žmonės išmoko panaudoti avių vilną, ją tyrinėjo, uostė, apžiūrėjo iš vilnos numegztus, nuveltus daiktus. Vadovė Jurgita pademonstravo, kaip verpimo rateliu verpiami siūlai. Pirmokai patys pabandė minti ratelio kojelę. Daugumai ši užduotis puikiausiai pavyko. Po to mokiniai buvo pakviesti į vilnos vėlimo pamokėlę. Po pusvalandžio įnirtingo darbo, vaikų rankose jau puikavosi gražus veltos vilnos žaisliukas-gilė. Turiningą išvyką vainikavo folkloro valandėlė. Vaikai žaidė, šoko ratelius, dainavo.  Kiekvienas, pasipildęs geromis emocijomis, iš centro išvyko su gera nuotaika.

Manoma, jog žmogaus atmintis fiksuoja patirtis, kurios sukelia emocijas. Geriau įsimename tas žinias, kurios pateikiamos ne vien iš vadovėlio, bet mokantis per patirtį ir refleksiją. Šis mokymosi būdas stiprina savarankiškumą, atsakomybę už savo rezultatus, draugiškumą.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė   Jolita Vydmantienė