Konkurso „1:0 vokiečių kalbos naudai“ finalas Kaune

Balandžio 19 dieną Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos 6b klasės 6 mokiniai, besimokantys vokiečių kalbos, kartu su vokiečių kalbos mokytoja K. Katauskaite ir fizinio ugdymo mokytoju V. Kazlauskiu vyko į Kauną, kur Nacionaliniame futbolo akademijos manieže vyko Goethe’s instituto, Lietuvos futbolo federacijos bei Lietuvos masinio futbolo asociacijos konkurso „1:0 vokiečių kalbos naudai” šalies finalas.
Gimnazijos komanda kartu su 15 kitų šalies geriausių komandų kovojo dėl pagrindinio konkurso prizo – futbolo savaitgalio Berlyne bei apsilankymo futbolo klubo „Hertha BSC“ rungtynėse. Pirmajame atrankos etape dalyvavo 43 Lietuvos mokyklos. Iš pateiktų paraiškų ir kūrybinių darbų buvo atrinkta 15 geriausių. Šalies finale komandos nariai paruošė prisistatymus, atliko smagias užduotis, susijusias su futbolu ir vokiečių kalba bei rungėsi futbolo turnyre. Po atkaklios kovos ir visą dieną trukusių užsiėmimų, susumavus visus rezultatus paaiškėjo, kad mūsų komandai nepavyko iškovoti pagrindinio prizo, bet neliūdėjome, nes, kaip sakė renginio organizatoriai, laimėjimas jau yra tai, kad esate čia ir dalyvaujate konkurso finale.
Mokiniai, ruošdamiesi šiam konkursui, tobulino vokiečių kalbos, geografijos, muzikos žinias, pagerino futbolo žaidimo įgūdžius, įgijo įvairių bendrųjų kompetencijų. Tokia integracija skatina mokinių susidomėjimą, kelia motyvaciją, ugdo komandinį darbą bei sudaro galimybę naujų dalykų išmokti per mokiniams įdomią veiklą.
Už garbingą gimnazijos atstovavimą dėkoju 6b klasės mokiniams: Vytautui Tunaičiui, Pauliui Budvyčiui, Rokui Gulbinui, Nojui Katučiui, Tėjai Kiltinavičiūtei ir Melitai Šerpetauskytei.
Už bendradarbiavimą ir pagalbą ruošiantis konkursui dėkoju istorijos mokytojai Veronikai Gudaitei, dailės ir technologijų mokytojai Dianai Rupšienei, fizinio ugdymo mokytojui Virginijui Kazlauskiui.
Ačiū gimnazijos administracijai už suteiktą galimybę išvykti.

Kristina Katauskaitė, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja metodininkė