Kitokia mokymosi aplinka Ig klasės mokiniams

Vokiečių kalbos mokytoja Kristina Katauskaitė ir biologijos – chemijos mokytoja Jurgita Alminienė bei 17 Ig klasės mokinių sausio 27 d. išvyko į Goethe’s instituto ir Makso Planko draugijos pristatomą interaktyvią STEM parodą Vilniuje „Visata. Žmogus. Intelektas.“ Mokytojos dalyvauja Goethe‘s instituto organizuojamame projekte „CLILiG – integruotas vokiečių kalbos ir dalyko mokymas(is) Lietuvoje“, todėl tai buvo puiki galimybė ir patirtis organizuoti mokiniams pamoką kitoje aplinkoje.

Paroda įsikūrusi VU bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre, kurios tikslas supažindinti su Vokietijoje atliekamais pažangiausiais moksliniais tyrimais, sudominti jaunuosius lankytojus įvairiomis mokslinių tyrimų sritimis, paskatinti savarankiškai mąstyti bei pristatyti vokiečių kalbą. Parodą sudaro penki skyriai: „Visata“, „Žmonijos istorija“, „Mūsų smegenys“, „Gyvenimas antropocene“ ir „Dirbtinis intelektas“.

Pirmiausia mokiniams buvo pristatytos 5 pagrindinės temos, susipažindinti, kad stenduose esantys QR kodai nukreipia į papildomą informaciją – į vaizdo įrašus, nuotraukų galerijas ar tinklalaides, o eksponatų aprašymai pateikiami vokiečių ir lietuvių kalbomis. Po įvadinio pristatymo mokiniai buvo suskirstyti į grupes pagal temas ir grupėse atliko jiems skirtas užduotis. Džiugu buvo stebėti, kaip mokiniai ieško informacijos, bendradarbiauja tarpusavyje, besimokantys vokiečių kalbos padeda išversti žodžius kitiems grupės nariams. Vėliau mokytojos su mokiniais aptarė teisingus atsakymus, apibendrino ir pasidalijo parodos įspūdžiais, įgyta patirtimi. Dėkojame Goethe’s institutui už prisiminimui padovanotą galvosūkių rinkinį.

Biologijos – chemijos mokytoja Jurgita Alminienė džiaugiasi, kad gimnazijos šauniausi Ig klasės mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti modernioje interaktyvioje parodoje. Mokiniai išmaniai pagilino gamtos mokslų žinias bei praplėtė vokiečių kalbos žodyną. Dabar gali atsakyti, ar dirbtinis intelektas – mokslas ar fantastika? Žino, kad pasaulis mūsų galvoje, tai visata – bekraštė erdvė. Antropocenas – žmonių sukurtas pasaulis. Ir kaip viskas prasidėjo – tai Homo sapiens kelias. Džiugu tai, kad galėjome prisiliesti prie Vokietijos Goethe’s instituto ir Makso Planko didžių mokslinių gamtos tyrimų.

Išvyka į interaktyvią parodą „Visata. Žmogus. Intelektas.“ buvo viena iš įdomiausių parodų, kurias man teko aplankyti. Daug medžiagos apie galaktiką, žmogaus evoliuciją ir kt. Išmokau daug naujų vokiškų žodžių. Agnė Martinkutė, Ig kl.

Ši išvyka labai patiko, nes sužinojome daug įdomių, negirdėtų faktų apie mokslą ir praplėtėme savo žinias ir suvokimą. Evelina Vaičiulytė, Ig kl.

Paroda buvo įdomi. Išmokau naujų vokiečių kalbos žodžių ir kitų įdomių faktų. Vilius Briedis, Ig kl.

Labai esame dėkingi gimnazijos administracijai už nuoširdų pritarimą ir galimybę išvykti į parodą „Visata. Žmogus. Intelektas“.

Mokytojos Kristina Katauskaitė ir Jurgita Alminienė