Karjeros planavimo pamoka „Be sienų“

Sausio 18 d. mes, IIg klasės mokiniai, kartu su ugdymo karjerai mokytoja Regina Rimkute vykome į vieną didžiausių Lietuvoje medienos perdirbimo įmonių UAB „Šilalės mediena“.

Mus pasitiko vadybininkas Arūnas. Jis supažindino su moderniomis gamybos linijomis, paaiškino, kaip gaminama statybinė mediena bei medžio granulės. Aprodė įmonės teritoriją, supažindino su darbo specifika.

Džiugu, kad įmonė plečiasi. Įdomu buvo sužinoti, kad iš medienos jie daro viską, atliekų nelieka. Iš lentų gaminamas parketas, ruošiama mediena baldams, palečių gamybai, statyboms. Įdomiausia tai, kad jie net klijuoja medieną ir gali padaryti nestandartinio ilgio medines sijas, klijuotos medienos laikančiąsias konstrukcijas, kurios naudojamos oro uostų ar kitų objektų statybose.

UAB „Šilalės mediena“ dalyvauja ir biokuro rinkoje. Pagrindiniai užsakovai vakarinės Lietuvos dalies katilinės, kurios biokurą naudoja tiek šilumos energijos gamybai, tiek pramoninės gamybos tikslais.

Mums ši pamoka – labai gera patirtis, sužinojome tai, ko net nesitikėjome.

Nuoširdžiai dėkojame UAB ,,Šilalės mediena“ vadovui Virgilijui Žygaičiui bei įmonės atstovams Dovydui ir Arūnui už galimybę susipažinti su įmonės veikla.

Tadas Pudživelis, IIg klasės mokinys, Regina Rimkutė, mokytoja