Get Adobe Flash player
Reklaminis skydelis
Naujienos
Nuotolinis mokymas
Struktūra ir kontaktai
Administracinė informacija
Nuorodos
Teikiamos paslaugos
Gimnazijos vertybės
Ugdymas
Ikimokyklinis ugdymas
Profesinis orientavimas
Projektai
Informacija
Gimnazijos rėmimas
Naujienų archyvas
 
 

DofE programa

Reklaminis skydelis

Virtuali mokymosi aplinka

Reklaminis skydelis

Elektroninis dienynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis

Reagavimo į patyčias rekomendacijos

Reklaminis skydelis

Klausimai pasiūlymai

El. pašto adresas
Tema
Žinutės tekstas

Kūrybinės kino dirbtuvės Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje

Balandžio 13 ir 14 dienos mums, aštuntos klasės mokiniams, buvo ypatingos: tai dvi dienas trukęs nuostabių patirčių metas. Mes buvome viena iš dešimties atrinktų grupių, kurios dalyvavo kūrybinėse kino dirbtuvėse. Į mūsų gimnaziją atvyko du nuostabūs režisieriai - mokytojai – Maratas ir Andrius. Abu linksmi, draugiški, kūrybiški, išmanantys savo sritį ir negailintys mums patarimų. Jie labai greitai ,,palenkė“ mus į savo pusę.

Pirmiausia  po susipažinimo peržiūrėjome trumpą 1969 metais sukurtą  filmą bei trumpą, smagų video ir juos išanalizavome, pasisėmėme idėjų. Vėliau, susiskirstę į tris grupes, pradėjome darbą. Pirmiausia turėjome sugalvoti įvairių idėjų filmams, kuriuos kursime video darbų konkursui „Mano mokykloje“. Baigę apmąstymus, visi kartu aptarėme savo idėjas, pamatėme jų stipriausias ir silpniausias vietas. Kai kiekviena grupė turėjo savo filmuko temą, ėmėme kurti scenarijus. Žinoma, ir juos aptarėme, kai kuo papildėme, kai ką išbraukėme. Tuomet vyko svarbiausia dalis: buvome supažindinti su filmavimo gudrybėmis, mokytojai pamokė, kaip naudoti įvairią įrangą, ir išėjome filmuoti. Pasijutome lyg krantan išmesti delfinai. Nors klasėje buvome užtikrinti, kaip ką daryti ir kaip atrodys mūsų dokumentinis filmukas, kai atėjo metas tai daryti iš tiesų, iškilo daugybė klausimų. Vis dėlto pabandėme. Tiesą sakant, pasijutome kaip žurnalistai, tiksliau įkyrūs žurnalistai, medžiojantys, ką nufilmuoti, iš ko paimti interviu. Pirmasis blynas nebuvo visai prisvilęs, mokytojai įžvelgė ir teisingų mūsų žingsnių, ir gerų minčių. Pamatėme, į ką reikėtų atkreipti daugiau dėmesio, ką reikėtų daugiau filmuoti. Toliau sekėsi vis geriau, buvome užtikrintesni, ką ir kaip daryti bei drąsesni eksperimentuoti. Išmėginome įvairesnę įrangą ir naujus filmavimo būdus. Pamatėme, kad savo klasėje turime šioje srityje tikrai gabių mokinių. Režisieriai pripažino mūsų patobulėjimą, negailėjo pagyrimų, įžvalgų, patarimų, bet ir neleido per daug atsipalaiduoti. Galų gale mes jau turėjome puikią medžiagą savo dokumentiniams filmukams ir žinojome, kaip ją sumontuoti. Galime tik pasidžiaugti savo atliktu darbu ir įgytais įgūdžiais bei, žinoma, padėkoti savo mokytojams ir tikėtis sėkmės konkurse „Mano mokykloje“.   

Mums visiems buvo be galo liūdna atsisveikinti su savo puikiais mokytojais, o ir dirbtuvės buvo nepaprastai įdomios. Belieka tik tikėtis, kad kitąmet vėl vyks kūrybinės kino dirbtuvės ir mes jose dalyvausime!

                     

                                                                                                  Gabija Briedytė, 8 klasės mokinė

 galerija

Lithuanian English Italian Polish Russian Spanish Turkish
KA229 projektas ECHOSET
Reklaminis skydelis
Move your body, move your mind
Reklaminis skydelis
Yes For Traditional Dishes – No More Obesity!
Reklaminis skydelis
Let‘s Enjoy Dialoguing
Reklaminis skydelis

Patyčių dėžutė

Reklaminis skydelis