Įgyvendintas projektas „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje”

Kovo 21-28 dienomis vyko projekto „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje” veiklų užbaigimo refleksija. Padedant kuriančiam praktikui Donatui Stakėnui 8 klasės mokiniai turėjo puikią progą prisiminti, paanalizuoti ir aptarti praėjusių kūrybinių susitikimų veiklas. Pirmos sesijos metu aštuntokai prisiminė projekto planavimo etapo pradžioje išsikeltą tikslą, analizavo savo elgesį, diskutavo, ar atrado motyvaciją mokytis, aptarė tyrinėjimo aplinkas, priemones ir temas, kurios žadino jų smalsumą ir kūrybingumą.
Antros sesijos metu mokiniai kartu su praktiku Donatu Stakėnu, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos administracija ir mokytojais, lydėjusiais viso projekto metu, atliko kūrybinį darbą. Šio užsiėmimo metu projekto dalyviai turėjo ant didžiulio popieriaus lapo nupiešti vienas kito kūno kontūrus, sugalvoti ir užrašyti kiekvienam po palinkėjimą. Ši veikla projekto dalyviams ypač patiko, nes sukėlė labai daug teigiamų emocijų. Po užsiėmimo įvyko džemperių parodos uždarymas. Kiekvienas aštuntokas įsiamžino su savo sukurtu džemperiu.
Kūrybinių sesijų metu daugelį kartų mokiniai turėjo galimybę tyrinėti, atrasti, būti kūrybiški ir mokytis bendruomenėje. Projekto „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje” organizatorių dėka mokiniai suprato, kad patys yra atsakingi už savo elgesį ir mokymosi rezultatus, kad nuo kiekvieno priklauso, kokį tobulėjimo kelią pasirinks. Kartu su aštuntokais nutarėme, kad nekaltinsime kitų dėl savo nesėkmių, bet stengsimės padaryti viską, kad pavyktų.
Už pasmingą laiką, skirtą aštuntokams, nuoširdžiai dėkoju kuriančiam praktikui Donatui Stakėnui ir kuruojančioms mokytojoms Dianai Rupšienei ir Veronikai Gudaitei. Už nuolatinį palaikymą ir suteiktą galimybę dalyvauti „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje” projekte – gimnazijos direktoriui Juozui Žymančiui, direktoriaus pavaduotojoms ugdymui Reginai Rimkutei ir Irenai Tverijonienei. Už paramą aštuntokams įsigyjant džemperius nuoširdžiai dėkoju uniformos.lt atstovėms Klaipėdoje Editai Činčikaitei ir Arūnei Dumšaitienei.
Programą „Tyrinėjimo menas: mokomės bendruomenėje“ įgyvendina asociacija „Kūrybinės jungtys“ drauge su partneriais menininkų grupe „Žuvies akis”. Projektas yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Asociacijos „Kūrybinės jungtys“ strategiją remia Lietuvos kultūros taryba.

8 klasės auklėtoja Jurgita Rumšienė