Gimnazijoje atgijo pasakų herojai

Balandžio 2-oji – žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną vyksta vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygos kūrėjais. Balandžio 1 d. Tarptautinę knygos dieną taip pat minėjo ir Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos bendruomenė. Kūrybines veiklas tądien iniciavo gimnazijos mokinių taryba. Iš knygos „iškritusi“ Pepė Ilgakojinė aplankė ikimokyklinio ugdymo grupių ugdytinius ir pradinių klasių mokinius. Pepė Ilgakojinė gimnazijoje išdykavo ne viena: ją lydėjo dvi nuostabios pasakų fėjos: Rugilė ir Kamilė. Fėjos padovanojo vaikams net dvi nuostabias pasakas, kurių vaikai labai įdėmiai klausėsi. O žinote, kaip reikia prikelti pasakų herojus? Juos reikia sukurti. Ikimokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai ir 1-4 klasių mokiniai savo pasirinktu būdu sukūrė daugybę pasakų herojų, kurie apsigyveno bibliotekoje. Tačiau įdomiausia, kad jie pasislėpė knygose, todėl vaikams fėjų, baubukų, kuduliukų, batuotų katinų, indėnų bei kitų herojų teks ieškoti skaitant knygas.
Tačiau smagiausia Pepei buvo gimnazijoje sutikti tokių pačių herojų: burtininkę ir Karlsoną, daugybę princesių ir Raudonkepuraitę, raganų ir drakonų. Kaip nuostabu buvo matyti atbudusius pasakų veikėjus!
Gimnazijos mokinių tarybos vardu dėkoju šioje kelionėje pagelbėjusioms ikimokyklinio ugdymo ir pradinių klasių mokytojoms, bibliotekininkei Daivai Čėsnienei, mokinėms: Livetai, Indrei, Gabijai, Rugilei, Kamilei, ir visiems, kurie tądien įkūnijo pasirinktą pasakos personažą.
Nėra pasakų, geresnių už tas, kurias sukuria pats gyvenimas, tad kurkime pasakas kiekvieną dieną.

Gimnazijos mokinių taryba
Istorijos mokytoja Veronika Gudaitė