Fraktalų piešimas

Gegužės 17 dieną trečios klasės mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos organizuojamoje edukacijoje „Fraktalų piešimas“.

Užsiėmimą vedė edukatorė Julija Charsika, kuri supažindino trečiokus su fraktalinio piešimo metodu, jo istorija, naudojimo tikslais.

Fraktaliniai piešiniai – paprasta piešimo technika, grindžiama spontanišku linijų kūrimu ir spalvinimu. Tai nuostabus ir atpalaiduojantis būdas, leidžiantis kiekvienam pažvelgti į savo vidų, geriau pažinti save, savo sugebėjimus, lavinti intuiciją, skatinti vidinį kūrybingumą.

Mokiniai labai noriai įsitraukė į veiklą. Prieš piešdami fraktalas kelis kartus giliai įkvėpė, iškvėpė, nusiramino, atsipalaidavo. Tuomet užsimerkė ir lygiai minutę braižė linijas popieriaus lape. Vėliau, naudodamiesi spalvotais pieštukais, spalvino langelius pagal tam tikras taisykles.

Pabaigoje edukatorė aptarė mokinių darbelius. Kiekvieno trečioko sukurtos fraktalos skirtingos. Jų dydis, išsidėstymas lape, pasirinktos spalvos atskleidžia tik piešinio autoriui būdingą informaciją.

Pradinių klasių mokytoja Vaida Meirytė