Edukacinė išvyka į Kauną

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos mokytojai dalyvauja ilgalaikėje programoje „Patyriminis mokymas(is) kitose erdvėse“ ir šių metų gruodžio 29 dieną Kaune vyko programos IV modulis – „Edukacinių aplinkų kaita, siekiant patirtinio ugdymo kompetencijos stiprinimo“.
Kaip šiuolaikiniam jaunuoliui parodyti miestą (gido nesiklauso, neįdomu), kaip jį supažindinti su Lietuvos žymiausiu dailininku ir kompozitoriumi M. K. Čiurlioniu (vadovėlį paskaitė, pavartė ir pamiršo)? Kaip čia gali padėti išmaniosios technologijos? Gali, ir dar kaip gali!
Labai simboliška, bet mūsų edukaciją jungė būtent M. K. Čiurlionio kūryba.
Pirmąją užduotį, išbandytą su auklėtiniais, III g klasės mokiniais, paruošė matematikos mokytoja Ingrida Kurmytė (plojimai tau, mieloji). Mokytoja suskirstė mus į grupes, išdalino užduotis su QR kodais, skyrė tam tikrą laiką ir išleido į miestą. Ir ką? Būtumėme apžiūrėję eglę, papuoštą dailininko kūrybos motyvais, gal dar kavos su pyragėliu paragavę ir tiek. Ne… Po kodais radom mįsles užuominas, tada informacijos paieškojome Google tinklapyje, Google žemėlapyje susidėliojome maršrutą išvykome į miestą. Smagiai vaikščiodami Kauno senamiesčio gatvėmis stebėjome aplinką, ieškojome reikiamų objektų. Suradę juos atlikinėjome paskirtas kūrybines užduotis ir jas siuntėme mokytojai Ingridai. Tai būtina sąlyga, kad organizatorius žinotų, kur link juda komandos, kaip joms sekasi. Rodos, niekas nepasikeitė, viskas sukosi apie eglutę Rotušės aikštėje, tik pamatėme labai daug. O ir kava su pyragėliu kalėdiniame jomarke – viena iš užduočių.
Kitas edukacinės išvykos tikslas – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Žiūrėdami virtualų realybės filmą „Angelų takais“ VR erdvėje leidomės į pažintį su 60- čia tiek labai žinomų ir lengvai atpažįstamų, tiek rečiau matomų lietuvio dailininko paveikslų. Čia nepapasakosi, čia reikia pamatyti! Visiškas kosmosas! Vis dar sužavėti, jautrūs ir „palikę visatą“ apžiūrėjome Čiurlionio originalius paveikslus. Viską apibendrina žodžiai: „Ir aš čia buvau“.
Taigi šiuolaikinės technologijos gali ne tik kenkti, bet ir kurti stebuklus!

Lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jurgita Girčienė

Paskutinį kartą atnaujinta: 2023 sausio 20

-