Edukacijos Šilutės H. Šojaus muziejuje

Gruodžio mėnuo Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos pirmokams buvo kupinas naujų patirčių ir išvykų.

Gruodžio antroje pusėje  vaikai  dalyvavo  Šilutės H. Šojaus muziejuje vykusioje edukacijoje „Žaislų istorija“. Jos metu mokiniai ne tik susipažino su žaislų istorija, bet ir žaidė su rekonstruotais tradiciniais lietuvių žaislais: švilpynėmis, tarškynėmis, suktukais, mėtė žiedus į taikinį, žvejojo, net važinėjosi mediniu paspirtuku. Praktinėje edukacinio užsiėmimo dalyje vaikai pasigamino po senovinį žaislą „Ūžynę“ ir jį išbandė.

Tą pačią dieną pirmokai dalyvavo dar vienoje edukacinėje programoje „Senasis pašto kelias“. Užsiėmimo metu vaikai susipažino su pašto atsiradimo istorija, įvairiais laiškų siuntimo būdais. Praktinėje dalyje mokiniai plunksnakočiu, gotišku šriftu, mokėsi užrašyti tekstą atviruke, ant voko užrašyti adresą, užklijuoti senovinį pašto ženklą, užantspauduoti vaško ir rašalo antspaudais.  Didelį įspūdį vaikams paliko klasė su senoviniais suolais, kurioje vyko edukacija, ir plunksnakočiai, kuriuos nuolat reikėjo pamirkyti rašalo indelyje, norint, kad jie rašytų.

Nemažai žinių ir praktinių įgūdžių įgiję pirmokai dar pasigrožėjo Šilutės miesto egle bei eglučių alėja, analizavo skirtingus eglučių papuošimo būdus ir priemones.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Jolita Vydmantienė