AKLAS PASIMATYMAS SU KNYGA

Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijoje vyksta nuostabūs dalykai! Vienas jų – AKLAS PASIMATYMAS SU KNYGA! Taip taip! Visą vasario mėnesį bibliotekos lankytojai buvo kviečiami dalyvauti šiame iššūkyje – išsirinkti gražiai supakuotą knygą. Pasimatymas vykdavo tada, kai skaitytojas išsirinktą knygą išvyniodavo ir pamatydavo, kokia knyga bus jo bičiulė, kol perskaitys. Dar įdomu tai, kad kiekviena knyga turėjo citatą, kurią reikėjo rasti skaitant. Va čia ir prasidėjo smagumėlis! Atsirado tokių lankytojų, kurie užeidavo, bet pasimatyme nedalyvaudavo, kiti išdrįsdavo tik apsilankę iš kelinto karto, vieniems drąsos teikė draugo paraginimas, kiti knygai pasimatymą paskirdavo paraginti bibliotekininkės. Bet atsirado ir tokių, kurie pasimatymus skyrė labai dažnai – pasiima knygą, perskaito ir vėl susidraugauja su kita! Mėnesiui baigiantis knygų nebeliko!
Kovo 1 dieną bibliotekoje susirinko visi aklame pasimatyme dalyvavę skaitytojai. Tada ir paaiškėjo labai daug slaptų, bet labai malonių dalykų! Pasirodo, pasimatymus knygoms daugiausiai kartų paskyrė (net 8) 7 klasės mokinė Aneta Petkutė! Septintokė visada buvo knygų mylėtoja, bet knygos pasirinkimas nematant jos viršelio ją tiesiog sužavėjo! Buvo smagu klausytis skaitytojos, kai ji dalijosi savo emocijomis.
Savo patirtimi ir įspūdžiais dalijosi ir kiti bibliotekos lankytojai, paskyrę bent po vieną pasimatymą su knyga.
Taigi, aklame pasimatyme dalyvavo 36 knygos ir 22 skaitytojai.
Bet pamiršome svarbiausią dalyką – pasimatymas nebūtų įvykęs be žmonių, kuriems kilo ši idėja! Patys nuoširdžiausi ir šilčiausi žodžiai idėjos autorei, istorijos mokytojai Veronikai Gudaitei ir įgyvendintojai bibliotekininkei Daivai Čėsnienei!
Ačiū Jums už skaitymo kultūros puoselėjimą!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Tverijonienė