5-8 IR I-IIIg KLASIŲ MOKINIŲ VAIKŲ IR JAUNIMO VASAROS POILSIO STOVYKLA „LINKSMOSIOS PĖDUTĖS 2022“

Gyvenimą reikia ne pripėduoti, o jame palikti pėdsaką.
Birželio 26-30 dienomis Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos 5-8 ir I–IIIg klasių mokiniai, beprotiškai smagioje vasaros stovykloje „Linksmosios pėdutės 2022“ ne tik tipeno, bet ir paliko gilius, įspūdžių kupinus pėdsakus.
Įspūdžiai, kurių nenuplaus jokios putotos jūros bangos prasidėjo dar sekmadienį, kai stovyklautojai pasinėrė į „Rambyno karalystę“. Rambyno Dievai niekada nebūna vienodi, o pėsčiųjų žygis „Rambyno karalyste“ taip pat visada būna skirtingas. Žygeiviai įveikė daugiau nei 10 km. trasą. Nauja diena atnešė naujų vėjų – visa stovyklautojų komanda visai dienai išplaukė kruizu į Juodkrantę. Palankus vėjas juos greitai nupūtė ten, kur jų laukė įspūdžių kupina diena. Kitądien stovyklautojai išbandė jėgas ir gimtosios Jūros vingiuose. 20 km. baidarių žygis neprailgo geroje draugų kompanijoje. Čia atsiskleidė mokinių gebėjimas padėti draugui, pokštauti, palaikyti, kai prailgo paskutinieji kilometrai. Nuspręsta – nebaisūs ir saulės bučiniai, kai aplink geri draugai.
O po saulės maudynių ir intensyvių dienų atėjo poilsio metas. Stovyklautojai jėgas atgavo kūrybinėse dirbtuvėse su dailės ir technologijų mokytoja Diana Rupšiene. Sustingusius kaulus atgaivino jogos užsiėmimuose, gilino žinias susitikime su Brg. gen. M. Pečiulionio artilerijos batalinio kariais. Ši diena buvo skirta ne tik kūnui, bet ir sielai.
Paskutinę stovyklos dieną – ketvirtadienį stovyklautojai „atsiplėšė nuo žemės“, aplankydami Aviacijos muziejų, kuriame ne tik susipažino su aviacijos istorija, lietuviškais lėktuvais, bet ir patys simuliatoriuje pamėgino pilotuoti. O dienos smagiausia ir laukiamiausia dalis – veiklos pabėgimų kambariuose. Drąsūs stovyklautojai – sprendė galvosūkius ir visiškoje tamsoje, ir mafijos boso kabinete, ir Hario Poterio ar Alisos pasauliuose. Per labai trumpą laiką, vos valandėlę, išsprendę užduotis ir radę raktą durims išeidavo kaip nugalėtojai. Darnus darbas kartu, komunikacija, pagalba ir įžvalgumas padėjo pasiekti puikių rezultatų. Grįžimas namo su daina – turbūt geriausia dienos pabaiga!
Eikime per gyvenimą rinkdami ne akmenis, o įspūdžius. Ir uždarant stovyklą nuskambėjo labai geras klausimas: „Kas prisideda šiandien?“
– AAAtttooossstttooogggooosss!“.
Praleiskite jas prasmingai!

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos istorijos mokytoja Veronika Gudaitė