Paminėjome 30-uosius apgintos Laisvės metus

Naktis – kai matėsi tik
Kraujo dėmės, likusios už laisvę.
Dar šiltų šūvių takas
Ir himno aidas širdyje. 

8 klasės mokinė Agnė Martinkutė

Praėjo jau lygiai 30 metų nuo kruvinų įvykių prieš sovietų okupantus Lietuvoje, bet mūsų atmintis gyva ir perduodama iš kartos į kartą. Pagarbos ir prisiminimo verti 14 lietuvių, tuomet paaukojusių savo gyvybes už Lietuvos Laisvę ir Nepriklausomybę. Visi jie tapo Lietuvos naujausios istorijos laikų didvyriais. Juos atmindami gyvename laisvoje šalyje.

Šiemet Sausio 13 –ąją minime kitaip: nedega atminimo laužai, susikabinę rankomis negiedame giesmių, nedainuojame visi kartu dainų,  bet mes, suaugusieji, gebam jaunajai kartai perteikti prisiminimus, paaiškinti šios dienos svarbą ir reikšmę mūsų tautai.

Sausio 13-osios rytą, 8.00 val., dešimčiai minučių gimnazijoje ir mokinių namuose sužibo vienybės ir atminties žvakutės. Kiekvienas tyliai susimąstėme ir pagerbėme žuvusius už mūsų visų istorinę laisvę. Mokytojai pamokų metu perteikė savo prisiminimus, integravo veiklas, žiūrėjo dokumentinius filmus.

8-tos klasės mokiniai ir jų auklėtoja K. Katauskaitė gimnazijos „Facebook‘o“ paskyroje prisimenant ir pažymint atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį paskelbė pilietinę akciją  ir kvietė visus prisijungti ir taip pagerbti Sausio 13-osios didvyrius. Džiaugiamės, kad sulaukėme daug nuotraukų  gimnazijos Facebook paskyros komentaruose su išžingsniuotomis sniege širdelėmis, neužmirštuolėmis, simboliniais skaičiais „13“, „30“. Meilę tėvynei galima išreikšti ir nuotoliniu būdu. 8 klasės mokinė Emilja Dikčiūtė sukūrė filmuką, skirtą Laisvės gynėjų dienai paminėti, kuris tarsi „graži dovana Laisvės Gynėjams“ (P. Birutės Kuizinaitės pasakyti žodžiai). Taip pat dėkojame visiems piešinių autoriams – mūsų gimnazijos mokiniams, kurie piešiniuose perteikė savo supratimą ir mintis apie lietuvių tautos iškovotą laisvę.

Kristina Katauskaitė, 8 klasės auklėtoja