22-OSIOS VILNIAUS KNYGŲ MUGĖS TEMA – „VAIZDAI KAIP TEKSTAS“

Vasario 25 dieną Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos 17 mokinių kartu su bibliotekininke Daiva Česniene ir socialine pedagoge Jurgita Rumšienė aplankėme Vilniaus Knygų mugę. 2022 m. Knygų mugės tema „Vaizdai kaip tekstas“, kuri skleidėsi per iliustracijas, pokalbius bei diskusijas, geriausių metų knygų pristatymas. XXI amžiaus įtraukė mus į greitaeigės informacijos kasdienybės ciklą – be perstojo persekiojantys paveiksliukai, nuotraukos, vaizdo įrašai, memai, reklamos socialinėse medijose bei vaizdo klipai. Vaizdą greičiau pastebime, lengviau įsimename, akimirksniu perprasdami jame įrašytas prasme.
Jaunųjų skaitytojų salė viliojo lankytojus tiek knygų naujienų gausa leidyklų stenduose, tiek įvairiomis kūrybinėmis veiklomis. Čia jaunieji skaitytojai turėjo puikią progą įvairiomis formomis ir būdais patirti literatūros ir skaitymo stebuklą, bendrauti, žaisti ir skaityti. Salėje veikė Lietuvos bibliotekininkų erdvė jaunimui.
Vilniaus knygų mugėje galėjome stebėti pademonstruotą iškiliausią Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro spektaklių ištraukas.
Iš knygų mugės grįžome labai laimingi ir pilni įspūdžių, nes ne tik puikiai ir turiningai praleidome laiką, bet ir nusipirkome naujų knygų skaitymui.

8 klasės mokinė Justė Olendraitė