1-4 KLASIŲ MOKINIŲ, VAIKŲ IR JAUNIMO VASAROS POILSIO STOVYKLA „LINKSMOSIOS PĖDUTĖS 2022“

Birželio 13-17 dienomis Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazija organizavo 1-4 klasių mokinių vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovyklą „LINKSMOSIOS PĖDUTĖS 2022“, kurioje dalyvavo 36 mokiniai. Per 5 stovyklos dienas mokiniai patyrė daug įvairiausių nuotykių.
Pirmąją stovyklos dieną mokiniai turėjo puikią progą aplankyti Vinetu kaimą. Ten vaikai susipažino su Šiaurės Amerikos indėnų gyvenimo būdu, kultūra, istorija. Patys išbandė smagias, aktyvias veiklas: svečiavosi indėnų apeiginėje palapinėje TIPI, įveikė smagias kliūtis, mokėsi šaudyti iš lanko, mėtė ietis į taikinį. Grįžo namo veidus pasipuošę indėniškais simboliais.
Aktyviai ir turiningai antrąją dieną praleido „Taurų nuotykių parke“. Jame vaikai su džiaugsmu skubėjo įveikti ne tik savo baimes, bet ir įvairias parko trasas. Šios trasos pareikalavo didelių fizinių pastangų, susikaupimo ir laiko, tačiau stovyklautojai pajuto didžiulį malonumą ją įveikę. Neabejotinai kilo noras įveikti vis didesnius išbandymus sudėtingesnėse trasose bei skrydžius rato trasoje.
Kitomis dienomis stovyklautojai turėjo puikią progą labiau susipažinti su gamta išvykose į Varnius bei Ventės ragą. Jie dalyvavo įvairiose išgyvenimo edukacijose bei pėsčiųjų žygyje. Abejingų nepaliko ir Jaunųjų šaulių vado Algimanto Dragūno vedamos šauliškos veiklos. Stovyklautojai savo sumanumą išbandė atlikdami kliūčių ruožą bei bavarišką tinklinį. Stovykloje mokiniai turėjo ir meninių bei kūrybinių užduočių. Į kūrybos pasaulį mokinius palydėjo dailės ir technologijų mokytoja Diana Rupšienė. Jaunieji stovyklautojai sukūrė nuostabių kūrybinių darbų.
Vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovyklą „Linksmosios pėdutės 2022“ užbaigėme su trenksmu – paskutinę dieną stovyklautojai dalyvavo ypatinguose „Juodos avies“ patyriminiuose mokymuose.
Už pagalbą organizuojant ir įgyvendinant „Linksmųjų pėdučių 2022“ stovyklą nuoširdžiai dėkoju visiems prisidėjusiems: gimnazijos administracijai, pradinių klasių mokytojoms, Jaunųjų šaulių vadui, dailės ir technologijų mokytojai, mokytojo padėjai, valgyklos personalui, vairuotojams, sekretorei ir buhalterėms.
Gyvenimą reikia ne pripėduoti, o jame palikti pėdsaką!

Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos socialinė pedagogė Jurgita Rumšienė